Jdi na obsah Jdi na menu
 


Panenky 2008

5. 6. 2009

Panenky na školách

 

 

ObrazekNa popud studentů The English College in Prague a žáků základní školy Bílá se občanské sdružení Asi-milovaní na jaře 2008 zapojilo do projektu UNICEF Panenky. Jeho cílem je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň. Finanční prostředky jsou použity na očkování dětí v rozvojových zemích proti šesti smrtelným nemocem (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Jedno dítě, jednu očkovací látku pro něj symbolizuje panenka. Přispět můžete její adopcí nebo její výrobou.

Zapojením se do projektu se děti učí, že mohou aktivně něco ve světě změnit, že i malá pomoc může být účinná a nemusí stát velké finanční prostředky.

První společné šití panenek proběhlo 26. dubna 2008 v divadelní kavárně Švandova divadla v Praze. Své panenky zde ušili nebo již hotové přinesli studenti The English College in Prague, ZŠ Bílá, ZŠ Legerova, děti z dětského domova Radost, děti s maminkami z azylového domu v Praze, děti z International Choir of Prague a paní Hřebejková a dámy z klubu důchodců ve Vlašimi, které mládeži s výrobou panenek vydatně pomohly. Na konci dne u nás bydlelo na 70 panenek.

Panenky jsme nabízely k adopci na trzích a na školách. Školy se postupně zapojovaly do činnosti a kromě adopce, kdy adoptovaly panenky po třídách (jednoho žáka stála asi 30,- Kč) žáci vyráběli vlastní panenky.

Naší filozofií je, aby počet adoptovaných panenek dosahoval počtu panenek vyrobených a UNICEFu jsme odevzdávali až vybrané peníze. Adopce panenek probíhala jednak na školách, jednak na trzích (výročí Jana Nepomuckého, Praha 2, výročí založení Velkých Chaber, Vánoční trhy na školách). To se nám (až na počáteční nápor, kdy jsme do UNICEFu odevzdali polovinu vyrobených panenek) daří dodržet.

Na trzích a ve školách se nám prostřednictvím Asi-milovaní a zapojených školních sdružení povedlo adoptovat na 70 panenek v celkové hodnotě přes 42.000, - Kč, přičemž přes o.s. Asi-milovaní bylo účtováno 26.400,- Kč.

 

Školy, které se zapojily do výroby a adopce panenek:

ZŠ Legerova, Praha 2

ZŠ Spořická, Dolní Chabry

Gymnázium Českolipská, Praha 9

ZŠ Nedašovská, Praha 5 Zličín

ZŠ Burešova, Praha 8

 

Hlavní hybnou sílou projektu je Ing. Arch. Hanka Řepková