Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrozby neonacismu

Příspěvky

příručka Hrozby neonacismu - Příležitosti demokracie

6. 5. 2010

Publikace rozšiřuje původní příručku „Dovedu to pochopit? – hrozby neonacismu“ vydanou v roce 2008 člověkem v tísni, o.p.s. Nové jsou zejména části věnované postupům ministerstva vnitra a pedagogickým postupům. Obsah popisuje vývoj extremistických hnutí do podzimu 2009, jejich filozofii, témata a projevy i metody monitoringu a zákonné možnosti postihu. V pedagogické části popisuje metodiku prevence, možnosti práce se studenty ohroženými extremistickými postoji a to zejména ve školním prostředí a v návaznosti na něj. Nabízí několik ověřených aktivit do výuky, které otevírají a objasňují téma extremismu pro studenty.
 

Projekt Hrozby neonacismu - Příležitosti demokracie

14. 4. 2010

Popis projektu pro rok 2010.
 

Jak zacházet s extremismem ve škole - seminář na téma extremismu a interkulturní výchovy ve výuce

30. 11. 2009

MŠMT zve učitele, studenty pedagogických fakult a další zájemce z řad odborné veřejnosti na seminář věnující se problematice extremismu v českých školách, který se uskuteční v pátek 18. 12. 2009 od 9:00 v budově MŠMT, Karmelitská 7.

 

Seminář pro učitele: Hrozby neonacismu/ Příležitosti demokracie

29. 9. 2009

Dvoudenní seminář Hrozby neonacismu/ Příležitosti demokracie vychází ze z výsledků projektu Člověka v tísni – Dovedu to pochopit? – Hrozby neonacismu, na kterém jsme úzce spolupracovali. Programů se v roce 2008 zúčastnilo přes 1700 žáků a studentů. V reakci na zkušenosti z práce se studenty a zejména informace a požadavky učitelů vznikl seminář věnovaný práci s tématem extremismu a zvláště neonacismu na školách. Účastníci semináře získají informace o současné neonacistické scéně v ČR, konkrétní příklady kauz a jejich řešení a také budou mít možnost vyzkoušet techniky a aktivity, které jim ve výchovním a vzdělávacím procesu pomůžou uchopit toto náročné téma.

 

Hrozby neonacismu

5. 6. 2009

Anotace projektu, který navazuje na loňskou spolupráci na projektu Člověka v tísni Dovedu to pochopit - Hrozby neonacismu