Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adoptuj panenku, zachráníš dítě

29. 4. 2008

ASI-milovaní, o.s. ve spolupráci s Dětským fondem OSN – UNICEF připravili sobotní tvořivou dílnu Panenka jako součást projektu UNICEF Adoptuj panenku, zachráníš dítě. Dílna proběhne 26. dubna 2008 od 12:00 do 17:00 hod v Divadelní kavárně Švandova divadla, Štefánikova 6, Praha 5 (tram 6, 9, 12, 20; bus 176)

Obrazek

 

Při té příležitosti se dovíte, jakými jazyky mluví děti v Česku, jestli si všechny rozumí, naučíme se pozdravit a poděkovat v několika jazycích – třeba polsky, německy, hebrejsky či vietnamsky a hlavně ušijeme spolu panenky. Každé panence dáme jméno a pošleme ji do světa, aby pomáhala dětem.

Veškeré materiály budou připraveny, když však s sebou přinesete také vlastní látky, vlny a jiné pomůcky můžete vyrobit panenku podle svého vkusu. Také můžete hotovou panenku adoptovat.

 

 Oficiální zahájení je v 12:30, v průběhu programu se děti naučí jednoduchou písničku, naučí se pozdravit, poděkovat i počítat v různých jazycích.

 

Panenky, které ušijeme, ale i panenky jiných autorů z nabídky UNICEF v Praze nabídneme k adopci v několika pražských školách a to v čase mezi 15. květnem, kdy je Mezinárodní den rodiny a 1. červnem – Mezinárodním dnem dětí. Panenku si můžou adoptovat rodiny nebo třída či celá škola. Stejně tak se můžou zapojit do projektu tím, že panenky vyrobí. Budeme rádi, když se k nám přidáte.

 

Jedním z cílů občanského sdružení Asi-milovaní je budovat porozumění mezi různými národnostmi a mezi lidmi, kteří jsou nějakým způsobem znevýhodněni a těmi ostatními a vzdělávat o těchto tématech.

 

Cílem projektu UNICEF „Adoptuj panenku, zachráníš dítě“ je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám – spalničkám, záškrtu, černému kašli, tetanu, tuberkulóze a dětské obrně. Panenky se prodávají za 600,- Kč. Můžete si je koupit v některé z prodejen UNICEF nebo třeba na jedné z našich akcí.

 

 

 

 

 

Dana Gabaľová

dana.gabalova@seznam.cz nebo  602 317920